| Radandam a întrebat:

Hei! Știe cineva dacă este ilegal sa dai bani prin paysafe pentru ponturi la pariuri sportive? Dacă trimit doar codul ala care ii trebuie, poate sa îmi vadă date personale? Poate vede locația de unde am scos bon de paysafe? Este ceva ilegal și riscant in asta?

5 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Nu face prostia asta.

| mastadont a răspuns:

E probabil o țeapă, Ponturi poate să-ți dea oricine însă nu înseamnă că o să-ți crească șansele de a câștiga, sunt doar bani aruncați degeaba pe fereastră. În pariuri nu există ponturi sigure, e imposibil să obții un câștig cert.

| Digikey a răspuns:

Nu este ilegal sa fii prost.

| andreitudoran392 a răspuns:

E clar ca tu vrei sa primesti bani prin paysafe pentru vreun "pont", nu sa dai. Cel ce solicita banii poate fi tras la raspundere penala deoarece pretinderea banilor respectivi poate fi asociata cu mai multe incalcari ale codului penal. Inselaciune, abuz de incredere, etc

| Radandam explică (pentru andreitudoran392):

Nu ma interesează asta. Eu doar dau paysafe sa primesc pontul. Poți păți ceva?