| Madalina145 a întrebat:

Acum 2 saptamani am bagat internet prin router si imi merge greu nici un film nu pot vedea. As vrea sa ma scot de la ei ca nu sunt deloc multumita, ma pot scoate? Trebuie sa platesc ceva?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1. Contractul nu se poate anula inainte de 6 luni.
2. Obiectul primit trebuie returnat.
3. Nu trebuie sa platesti alte daune dar trebuie sa anunti cu o luna inainte.

| Madalina145 explică (pentru Salontanul):

Pai si daca nu il pot scoate si nu mai platesc ce se intampla? Pentru ce sa il tin daca abia merge, macar de as fi stiut de prima data ca nu merge asa bine si as fi bagat de la altceva

| Salontanul a răspuns (pentru Madalina145):

Se intampla ca te vor urmari in instanta pentru recuperarea datoriilor.
Citeste pe aici: http://bit.ly/2HfTmA3

| Madalina145 explică (pentru Salontanul):

Si prietenul meu a avut abonament la telekom si nu la mai platit din 2016 si nu i-a facut nimic. Oricum si chiar de mar baga in tribunal nu are ce sa imi ia, ca nu am nimic pe numele meu

| Salontanul a răspuns (pentru Madalina145):

In situatia asta o s-o bage la pierderi si gata. Peste 3 ani chiar daca au ce recupera nu mai pot ca se prescrie. Nu stiu in ce localitate esti dar daca esti intr-o localitate de tip municipiu iti recomand si abonament telefonic si de internet de la RCS-RDS, adica DIGI. Eu asa am si merge excelent. In plus are preturi foarte bune.

| Madalina145 explică (pentru Salontanul):

Stau la pietroasa vrancea. Si aici nu prea au acoperire toate retelele

| sierra1 a răspuns:

Am bagat internet prin router - de la cine?

As vrea sa ma scot de la ei - de la cine?

Trebuie sa platesc ceva? - dar ai plătit deja ceva?

| LoneGunman a răspuns:

Daca ai facut contract, probabil ca trebuie sa platesti ceva, intreba la magazin.
Da este posibil ca sa nu poti viziona filmu din cauza capacitatii PC-ului, nu a netului.
Practic cu cel mai slab trafic de net de pe piata, tot poti viziona filme online...
Mai bine le descarci, si te uiti linistit. in timp ce te uiti la 1 film, descarci altele.

| Madalina145 explică (pentru LoneGunman):

Pe tlf nu merge, merge foarte greu