| TeodoraTIL a întrebat:

Am nevoie de o coperta de carte pe care sa o atasez intr-un document Microsoft Office pentru a imi putea tipari carte, dar habar nu am cum o pot face in format digital.

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poti s-o faci in Office Publisher.

| TeodoraTIL explică (pentru ardnaxur1961):

Nu stiu cum arata, dar voi cauta. Multumesc!

| cristi202 a răspuns:

Depinde de ce vrei. Vrei o imagine? Un desen? Ceva vag, abstract? Da-mi o idee despre ce ai vrea, si, ca unul care cunoaste un progam de grafica, pot sa iti fac coperta. Si nu te costa nimic. Doar o carte daca o scoti de sub tipar happy.

| TeodoraTIL explică (pentru cristi202):

In acest moment, in viziunea mea coperta este alba cu pete multicolore, ca si cum as scapa stropi de acuarele pe foaia de desen happy. Pe fata scris bineinteles numele si pe verso ma gandeam la o poza cu mine si cateva randuri scrise. Sper sa reusesc sa o termin happy. Multumesc!

| cristi202 a răspuns (pentru TeodoraTIL):

Ce vrei tu, nu e prea complicat pentru mine. happy In Corel Draw, un program ceva mai avansat de grafica, pot sa fac totul in maxim 30 de minute, ca sa ai o idee, iar mai apoi, daca nu iti place, schimbarile se fac din cateva clickuri, pana ajungem sa facem incit sa iti placa pe deplin. Mie imi place sa fac chestii din astea, tu ai nevoie de asa ceva, si pentru ca ai nevoie doar de un fisier cu imaginile, totul se va intimpa pe net, tu imi trimiti fotografia ta cu ce urmeaza a fi scris, eu iti creez, si iti trimit, cum acum cateva zile am facut cuiva, tot cunoscut de pe TPU, un logo. Daca l-as vedea miine pe strada in fata mea, nici nu as sti ca lui i-am facut logoul happy.

| TeodoraTIL explică (pentru cristi202):

Va multumesc mult! Cand o sa ajung si la acest pas, stiu unde sa apelez happy!

| Julizz a răspuns:

Buna!
O poti crea in Microsoft Word si poti folosi forme, Smart Art si fonturi diferite de scriere.De asemenea poti schimba poza de funal sau poti insera o imagine.

| TeodoraTIL explică (pentru Julizz):

De acestea stiam, dar imi doresc sa para reala, ca sa spun asa. Iar smart art nu mi se pare o ideea folositoare. Multumesc.