| alexcuamare123 a întrebat:

Hei TPU, am o întrebare care ar putea să aibă un răspuns foarte controversat.
Se consideră o persoană care nu are calorifer și are sobă o persoană "săracă"?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nimeni e sărac, sărăcia este ceva irelevant, daca ai salariu de ro în usa ești sărăcie, daca ai salariu de ro în America de Sud ești bogat, înțelegeți tu, locul face diferența, focul pe lemne e mai sănătos și mai puțin poluant

suntserios
| suntserios a răspuns:

80% din satele din Ro cred că se încălzesc la soba

| mentholinks a răspuns:

Mai saraca decat mine nu, macar el are o soba.

| Brizbriz a răspuns:

Poti sa ai soba si sa fii bogat, in balarii, sunt sobe de teracota care costa de USTURA
si sa ai calorifer si sa fii sarac, adica un calorifer prapadit nu te face ne-sarac

deci, nu stiu cine ti-a bagat ideea asta, dar e total aiurea

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu.

| MorcovMajestic a răspuns:

Are soba pentru ca nu isi permite calorifer sau pentru ca i se pare mai ok soba?
Nu mi se pare oricum, multi bogatani au șeminee

| Mela1000 a răspuns:

Nu! Mulți oameni bogați au șeminee și sobă. Plus că lemnele sunt scumpe! Dacă ai sobă nu înseamnă că ești sărac!

| Cosmin_Ivancencu_1990 a răspuns:

Nu! De ce sa se considere o persoana cu soba saraca? Pana la urma si soba consuma lemne care sunt scumpe in ziua de azi! Chiar si eu am soba si nu sunt sarac insa eu stau intr-o comuna unde toata lumea are soba! Dar nu nu esti sarac daca ai soba poti fi bogat si sa ai soba!

| anonskssjsjsj a răspuns:

Nu, ce-i care au calorifer sunt săraci