| andreea350dum a întrebat:

Hei TPU, am şi eu o întrebare, dacă trimit un colet prin curier (fan courier) gen să vând ceva şi să predau la curier eu suport taxă ceva că expediez coletul sau suportă doar clientul acea taxă? Mulţumesc

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde cum te-ai inteles cu clientul. Daca e de acord sa plateasca el si curierul tu nu dai nimic,

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
La depunerea coletului la curier, esti întrebată dacă doriți să plătiți dumneavoastra transportul sau ramane pentru expeditor, iar daca nu esti întrebată poti sa i spui tu acest lucru.
Riscul este acela ca, daca acesta refuza coletul din motive personale, trebuie să plătesti din banii tai.winking. Sper ca te ai lămurit.