| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, aș dori să știu și eu cam cât ar dura să mă sune doamna aceea de la resursele umane cu angajarea?

Adică, eu împreună cu câteva persoane, am fost alese și angajate pe hârtie, la Administrația străzilor.

Eu mai sunt și la facultate, în anul terminal.

Aștept răspunsul vostru.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti angajat legal (cum spui tu pe hartie) pana nu semnezi contractul individual de munca.
N-avem de unde sti cand o sa te sune, trebuia, in primul rand, sa-ti spuna cand sa mergi pentru semnarea CIM si atunci aflai si cand trebuie sa incepi munca.
Poti afla dandu-i un telefon, nu punand aici o intrebare la care nimeni nu-ti poate da raspuns.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai fost angajat pe hartie (cu contract de munca), atunci pe contract scrie de la ce data intra contractul in vigoare.
De regula, daca nu e specificat altfel, atunci contractul este valabil de la data semnarii.
De la data valabilitatii trebuie sa fii platit cu salarul inscris in contract, chiar daca nu te cheama la munca.

| RxTx a răspuns:

Tatăl unui prieten lucra la o fabrică cu 100 de angajați
Si el ca sa angajeze pe cineva acolo primea cel putin un porc cadou.
De Crăciun sa vezi lebard calupuri de șuncă presata
Si multe multe alte bunătăți
Primite de tatăl acestui prieten cadou.
El fară sa primeasca un porc viu nu angaja pe nimeni la acea fabrică

| nukeyly a răspuns:

Intre 1 zi si niciodata.
Clasica: ''va sunam noi'',
da ce sa mai sune sa-si raceasca gura cand esti FAIL.

| JackLime a răspuns:

Păi, dacă ai fost la interviu și ti-a zis ca vei fi contactat pentru a-ți da răspunsul înseamnă că interviurile încă nu s-au încheiat, încă mai caută persoane.
De regulă, dacă ești selectat te pot suna fie a 2-a zi, fie peste câteva zile, dar nu mai mult de o săptămână.
Dacă a trecut o săptămână și nu ai primit nici un răspuns, e posibil sa nu te fi selectat.
Nu vreau sa te descurajez, doar ti-am spus cum procedează cei de la resurse din interviurile ce le-am susținut.
Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat