| 19aliina a întrebat:

Azi am ars din neatenție o bancnotă cu bricheta. Stie cineva cum o pot repara?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate repara, dar poate fi schimbata la banca, daca nu este arsa prea tare.

| Bizon95 a răspuns:

Se poate schimba la banca, daca nu e arsa pana la nustiucat la suta, spui ca ai primit-o ca rest si nu te-ai uitat, ca te grabeai

NU SPUI CA TU AI ARS-O, pentru ca e ilegal sa distrugi bani, intentionat, asa ca in loc sa o recuperezi te trezesti cu amenda