| Dorina789 a întrebat:

Sunt din Iasi si as vrea sa ma inscriu la școala de șoferi! Este cineva care m-ar putea informa sa imi spuna exact unde trebuie sa merg si ce sa fac?
Ps:dau funda♥️

1 răspuns:
| alex495 a răspuns:

Iti poti alege de pe net sau intrebi cunostintele care au luat permisul recent sa ti recomande un instructor bun/o scoala de soferi buna. Dupa ce ti ai ales ai ai vorbit cu instructorul vei incepe sa faci dosarul pentru scoala. fisa medicala, cazier, copie de pe buletin, testul ala psihologic etc. O sa coste cam 150 de lei numai stiu. Dupa ce faci rost de toate documentele o sapt tine teoria, te duci ca la scoala o sapt intreaga si un om va va preda la mai multi chesti elementare. Dupa sapt aia vei incepe sa faci orele de condus si dupa 15 sedinte ( 30 de ore) iti vor da dosarul sa te inscrii la examenul teoretic ( sala). Daca il iei iti vor da dosarul si te programeaza ei la oras peste alte 2 3 luni. habar n am cat dureaza la Iasi exact