| Tmaaa6 a întrebat:

Sunt în clasa a 12a pe profil uman și mă gândeam să merg după Bacalaureat la economie generală, însă nu știu dacă o să reușesc deoarece de 2 ani nu mai facem mate. Cei care ați terminat cu acest facultate sau studiați acolo, ce părere aveți?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stii ca, la o facultate de economie se mananca matematica pe paine, adica faci matematica foarte multa, ca pe ea se bazeaza toata facultatea.
Daca nu esti increzatoare ca poti sa inveti atata matematica intr-un timp foarte scurt, alege alta facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mergi la una umanista. Termini filologie, asa ca gandeste-te bine daca vrei sa te loveti din nou de matematica... si mai ales ca e vorba de matematica de facultate. Pentru ca si economia tot matematica e.

| Galileo7 a răspuns:

Nu alege economie, nu o sa ai ce face cu facultatea aia