| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, TV-urile din ce fac parte? Din electronice sau electrocasnice?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Electronice

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Electronice, electrocasnicele sunt frigiderele si masinile de spalat rufe sau vase.Aspiratorul este electrocasnic cuptorul cu mirounde cuptorul electric hota acestea fac parte din categoriaelectrocasnicelor, televizoarele calculatoarele combine audio cd dvd player video recodere fac parte din categoria electronice.

| Lioana a răspuns:

TV-urile sunt electronice.

Electrocasnice sunt aparatele de care te folosesti ca sa faci o treaba in casa cum sunt aparatele de bucatarie si orice aparat care are un mecanism pentru învârtire, încălzire sau racire.