| BadSirChaos a întrebat:

Hei... Vreau sa imi comand ceva prin posta romana si inca nu mi-a venit buletinul, pot sa ridic coletul cu pasaportul sau actul de nastere? Sau trebuir sa il comanda pe numele unui parinte si sa il ridice el?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Fa comanda cu buletinul unuia dintre parinti. Posta Romana inca n-a aflat ca pasaportul sau permisul de conducere sunt tot acte de identitate; e setata pe buletin.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu buletinul tatalui sau al mamei.

| danutzu96 a răspuns:

Si eu am avut buletinul expirat si am comandat cu cel al parintilor. Am comandat chestii prin posta chiar inainte sa am buletin si nu a fost problema ca veneam cu buletinul parintilor.

| KillaNoFilla a răspuns:

Eu zic ca poti mai ales daca te cunoaste persoanele de la posta.Pana la urma nu-i verifica nimeni daca ti-a dat cu buletin sau fara...

| BadSirChaos explică:

Am fost cu buletinul tatalui si cu pasaportul, sa vad daca merge, cand i-am aratat pasaportul m-a intrebat ce e...

| Alex190205 a răspuns:

Si eu am vrut odata sa comand ceva si m-a pus sa o fac pe numele parintilor cu buletinul lor