| Nimeni09 a întrebat:

Hei. Vreau sa-mi fac un blog dar nu stiu despre ce sau ce sa postez pe el. Ce`mi sugerati? Dati-mi idei. Mersi!

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Mmm... depinde despre ce-ti place tie sa scrii. eu, de exemplu, acum lucrez la un blog despre turismul in Romania si pe langa pozele din excursii scriu si descrieri pentru diferite locatii (sugestii "de calatorie").
eu l-am facut cu ucoz.ro... chiar ti-l recomand, ca e usor de folosit (mai ales pentru incepatori ca mine happy ), e in romana, si, cel mai important, iti ofera destul de multe posibilitati.
bafta!

| ZeHelp a răspuns:

Daca vrei sa-ti deschizi un blog, gandeste-te la un talent pe care-l ai si incearca sa-l arati prin poze sau videoclipuri. Nu lua nimic de pe net, nu o sa faci cine stie ce.
Daca nu ai un talent care merita sa fie aratat, renunta la ideea de a mai face un blog, fiindca nimeni nu e atras de ceva ce a vazut de 1000 de ori.
De altfel, poti face un blog gen 'reddit' sau 9Gag in care sa pui poze amuzante, dar nu-ti recomand asa mult, sunt pe Facebook "enșpe" mii de astfel de pagini.
Prima varianta este cea mai buna. Daca iti faci un blog, sa mi-l dai si mie, poate te voi putea ajuta intr-un fel.
~ DaHelp