| Roxii33 a întrebat:

Daca ai avea un cont fals pe facebook, si cineva se da drept tine, ar putea veni politia la tine acasa pentru atat? happy

5 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Depinde de context. Dacă nu nimerești persoana potrivită, poate apela la un avocat foarte bun și să te acuze de furt de identitate. Depinde și de gravitatea faptelor.

| Roxii33 explică (pentru Morphines):

Pai nu, doar daca postezi poze cu persoana respectiva.
Nu injuri, nu faci nimic rau

| Dlkee a răspuns:

Nici chiar atat de departe. De ce sa vina politia? Pentru ce? Nu,.nu s-a inventat inca legea asta laughing

| AncaAP a răspuns:

Nu va veni. Acestea sunt probleme personale, nu se baga politia in ele si mai ales Facebook-ul nu stie unde stai deci nu poate da datele tale nimanui. (numa guvernelor tarilor in caz de maxima urgenta, ceea ce s-a si intamplat acum o saptamana)

| Ioanagabb123 a răspuns:

Politia nu are nici o legatura cu asta. Decat daca exagerezi amenintand sau furand idenitatea unei persoane mai bazata, sa zic asa. happy