| Andreiciobanu21 a întrebat:

Hello,daca cineva mi-a trimis niste bani prin transfer bancar si mi-a gresit numele, insa a scris iban-ul meu corect, banii vor ajunge la mine sau vor fi returnati catre cel care I a trimis?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de rau ti-a gresit numele.
Daca transferul nu ajunge in 2 zile lucratoare, inseamna ca banii sunt inapoi in contul celui care i-a trimis.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă banii au fost trimiși, asta inseamnă că băncile au acceptat transferul, astfel au mers spre tine.

| doctorandus a răspuns:

Dap, de obicei bancile nu verifica numele.