| Omis a întrebat:

Hello, imi poate spune cineva, va rog, de ce acte am nevoie pentru a lua pe cineva in spatiu?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce? Trebuie să ai o groază de bani! Poți trimite proprii sateliți da chiar și cu un satelit mic aia costă mult.

| Omis explică (pentru anonim_4396):

Ok, deci intrebarea mea a fost legata de acte, daca stii de ce acte am nevoie, te ascult.
Multumesc de interventie.

| Omis explică (pentru anonim_4396):

Stai, cred ca nu m-ai inteles, abia acum am realizat laughing))))))
Intrebarea mea a fost legata de luarea in spatiu a unei persoane, adica mutarea dintr-un oras in altul laughing...
Si voiam sa stiu de ce fel de acte am nevoie pentru asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Omis):

Vai, îmi cer scuze. Chiar n-am auzit de "a lua pe cineva in spatiu". Luându-mă și după "hello" am crezut că era o curiozitate a unui copil de ~14 ani rolling on the floor

Vezi că nu oricine poate sta în microgravitație rolling on the floor

| Omis explică (pentru anonim_4396):

E ok laughing, mi-ai facut ziua ieri, oricum laughing)), multumesc laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Omis):

Vezi că am luat fundă automat rolling on the floor

| Omis explică (pentru anonim_4396):

Am ras prea mult la comentariul tau, trebuia sa te rasplatesc cumva. laughing

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu trebuie sa dai doar o declaratie notariala pentru luarea in spatiu, pentru asta ai nevoie de cartea de identitate si actul de proprietate, de restul se ocupa persoana respectiva.

| Omis explică (pentru Ioandelasal):

Ok, dar vreau sa stiu si de ce fel de acte are nevoie persoana respectiva, pentru ca ma voi ocupa tot eu. Daca stii, te rog sa-mi spui.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Omis):

N-ai cum te ocupa tu de preschimbarea cartii de identitate, el trebuie sa mearga la SPCLEP de care apartii. Pe langa declaratie si actul tau de proprietate trebuie sa mai aiba cartea de identitate actuala si certificatul de nastere.

| Omis explică (pentru Ioandelasal):

Cand am spus ca ma voi ocupa tot eu, voiam, de fapt, sa spun ca va trebui sa merg si eu cu acea persoana, din diverse motive, ce e asa greu de inteles? E o cunostinta de la tara, care nu prea se pricepe la lucrurile de genul asta si trebuie sa fiu si eu acolo.
Multumesc pentru raspuns.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Omis):

Si atunci ce rost mai avea intrebarea daca trebuie sa mergi ori nu? Daca nu se descurca, du-te!

| Omis explică (pentru Ioandelasal):

Intrebarea era despre acte.

| Allin_Zallin_1992 a răspuns:

C.I al tau si al persoanei, certificat de nastere al tau si al persoanei actele de proprietate si cam atat. Nu trebuie sa faci nimic notarial. Daca prrsoana respectiva are in buletin adresa ta, e ca si luata in spatiu. A si apropo sa nu uit si o racheta mare.

| Omis explică (pentru Allin_Zallin_1992):

Multumesc pentru raspuns!
P.S. Racheta o am deja laughing