| nosferatu15 a întrebat:

Help! Cum pot sa-mi pastrez numarul de Vodafone in conditiile in care vreau sa-mi schimb reteaua in cosmote?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

La orice magazine Cosmote din orasul tau si le spui ce vrei sa faci, iti fac ei tot, nici nu ai neovie sa te duci la Vodafone. Parca iti dau si vreo 40 euro bonus ca vii cu numar la ei.

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Daca esti pe cartela sau daca ai incheiat contractul ca abonat te poti muta gratuit, ba chiar ai si niste facilitati de la cosmo.
Se cheama portabilitate.
Daca in schimb mai ai 1 an, 2 ani, 8 luni, eu stiu, intelegi ideea... de contract cu Vodafone nu poti sa te muti pur si simplu, trebuie sa astepti sa se incheie sau sa platesti daunele specificate in contract (in general contractul pana la final si eventuale costuri legate de reducerile primite la achizitionarea unui telefon).
Bafta

| nosferatu15 explică (pentru CataC):

Nu, sunt la liber; unde ar trebui sa ma duc sau cum ar trebui sa procedezconfused

| CataC a răspuns (pentru nosferatu15):

La orice magazine Cosmote din orasul tau si le spui ce vrei sa faci, iti fac ei tot, nici nu ai neovie sa te duci la Vodafone. Parca iti dau si vreo 40 euro bonus ca vii cu numar la ei.