| SweeTLemon a întrebat:

HELP pls...Am windows XP si de azi dimi nu stiu ce s-a intamplat dar nu mai pot intra pe nici o partitie a hardului.Intru un MyComputer si daca vreau sa intru pe C imi apare "Choose the program u want to use to open this file", e ca si cum mi-ar fi dezactivate hardurile. Este o comanda care le activeaza care o scrii acolo la RUN dar nu o mai tin minte crying(

4 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Probabil virusi...reinstaleaza-ti windowsul.

sau asteapta alte pareri de p`aici straight face

| SweeTLemon explică:

Nu am virusi, am scanat si e OK.am mai patit asa cu laptopul mamei mele si tin minte ca am pus ceva comanda in RUN dar nu mai stiu ce anume crying

| catthshshshs a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul, este cea mai buna metoda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-i dai un restore
adica sa-l dai cu cateva zile in urma
mergi mai intai la start apoi all program-acessories-system tools-system restore
intri acolo si alegi restore my computer dupa care iti alegi o data in urma si apoi dai next dar alegi numai datele care sunt ingrosate
si atunci se restarteaza singur
dupa ce s-o restartat daca iti apare "Restore complete " ii bine dar daca iti apare "Restore incomplete"atunci o iei de la inceput si alegi alta data ca una trebuie sa-ti mearga