| MDX a întrebat:

Vreau sa pun o comanda si vreau s-o primesc prin posta si sa platesc la ridicare. Scrie ca daca aleg aceasta metoda de plata, adresa de livrare trebuie sa coincida cu cea de facturare. Am 2 rubrici de completat: adresa si adresa (linia 1). Nu inteleg, eu ce adresa trebuie sa trec? Adresa mea de domiciliu sau cea de la posta unde vreau sa primesc pachetul?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce ai trecut la adresa 1 (adresa din cartea de identitate cu care te duci la posta sau curier sa ridici coletul) aia ramane. In cazul ca vrei sa primesti in alta parte coletul completezi si adresa 2.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adresa de domiciliu.
adresa postei o scrii doar daca vrei ca pachetul sa vina post restant (adica sa vina la posta fara sa primesti acasa instiintare)

| Doctorfishadi a răspuns:

Salutari! Eu am comandat de vreo 4 ori prin posta si odata prin fan courier, niciodata nu mi-a cerut CNP-ul.Cel de la fan courier mi-a dat pur si simplu coletul, nici nu am semnat nimic, doar a scris ceva de pe buletin si gata.La adresa treci adresa ta,comuna,judetul,orasul, strada, codul postal (il cauti pe net), iar la adresa de livrare, dai sa fie aceeasi cu cea de facturare si nu mai scrii nimic.Ar trebuii sa ai o optiune, citesti cu atentie si vezi, undeva scrie foloseste adresa de livrare pentru facturare, sau ceva de genul.Coletul il iei tu de la posta si platesti pretul, semnezi si gata.Prin posta vine in 3-4 zile.Bafta.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Doar adresa la care vrei sa primesti coletul. In ambele rubrici. Oricum livrarea e pa baza de CNP.

| suntserios a răspuns (pentru Lucian_Magnus_1980):

Prostii... extrem de putine comenzi online cer CNP

| MDX explică:

Deci trebuie sa trec adresa de la Posta? Eu acolo vreau sa-mi vina, sa-l ridic si sa platesc.

| LaLaura a răspuns (pentru MDX):

Trebuie adresa ta, nu a postei. Cei care aduc coletul crede-ma ca stiu la ce posta sa ti-o aduca in functie de domiciliu.

| MDX explică:

Pai chiar ar trebui sa stie, avand in vedere ca este o singura posta in oras. Ok deci adresa mea trebuie