| anonim_4396 a întrebat:

Hey! A scăpat cineva până acum de hemoroizi cu crema cicatridina? Daca da, cam in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru hemoroizi foloseste crema "HEMORZON"!
Se aplica subtire dupa ce te-ai spalat cu apa calduta si sapun si s-a uscat pielea.
Nu lua lenjeria timp de minim 25-30 minute, sa se absoarbe in piele!
In functie de gravitatea ranii, se vindeca in 1-2 saptamani.
Ai grija ce mananci, sa nu ai scaunul tare, constipatie!

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ti-am mai spus in cateva randuri, ca crema antihemoroidala nu te scapa de hemoroizi, doar ajuta sa le reduca temporar inflamatia.
Odata ce ai oprit-o inflamatia revine si hemoroizii pot chiar evolua.
Hemoroizii sunt generati de o boala digestiva, pe care o poti vindeca DOAR cu dieta sanatoasa (mancare sanatoasa si variata).

| relian a răspuns:

Hemoroizi se pot vindeca doara chirugical,restul is povesti,ce creme ce diete,ce mai basme,unia le si cred,bineinteles asta pentru ca habar n-au ces aia hemoroizi.
Hemoroizii si de fapt niste vene,aia e tot,vene care isi pierd elasticitatea,se largesc,nu se cunosc inca cauzele, dar se pot elimna f usor chirurgical sau cu ultrasunete sau nu mai stiu exact cei interiori, iar cei exteriori numai chirurgical,, ambele metode fara nici un risc.
Bine probabil ca trebuie sa dai ceva bani, asta ar fi riscul.
Sa scape cineva folosind creme asa ceva nu exista, asta e tot.Nu spun astea de pe net sau citind, am discutat cu medici fata in fata si nu cu medici din RO.
Dar ce spun eu poti verifica si pe net, adica pe websiteuri medicale nu ce spunea nea dorel laughing

| LaraClarice a răspuns:

Depinde foarte mult de situație. In unele cazuri nu este necesară operația, sau un anumit regim. Nu sunt generați de probleme digestive. Nu crede tot ce îți scriu unii cu fluturi la cap, de pe aici.
Cel mai bun este sa mergi la un chirurg pentru consultație.
La farmacia spitalului de la Eroilor ( București), se găsește o cremă specială, preparată acolo. E foarte buna.
Iar daca vrei părerea unui specialist, mergi la prof. Dr. Cârja.