| anonim_4396 a întrebat:

Hey. am o nelamurire!

Daca eu sunt pe Digi, si am abonament cu apeluri nelimitate, iar mama la fel pe Digi dar momentan este plecata in Germania, avem cost suplimentar daca ne sunam?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu, daca o faci pe cartela de DIGI. Pe alte cartele poti verifica aici: http://www.rcs-rds.ro/asistenta/tarife-apeluri-internationale
Doar mama ta va plati pentru ca trebuie sa aiba roaming.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand mama ta trebuie sa-si activeze Serviciul de roaming ca sa poata folosii telefonul in strainatate.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

A facut deja asta. de dinainte sa plece.

| Samariteanul a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa platesti ceva in plus pentru ca nu sunteti in aceeasi tara(nu sunt 100% sigur)