| Ramona1450 a întrebat:

Hey! Am si eu o problemuta : laptopul meu se stinge singur. Se incinge foarte tare si la un moment dat si inchide. Poate fi placa de baza?

3 răspunsuri:
| TheTiger a răspuns:

Se poate...Incearca sa ii cumperi un cooler care se pune sub el (Costa vreo 20-30 lei, MAXIM)
Incearca ca laptopul sa stea pe masa, nu pe pat (Pe perna sau plapuma).
Se poate sa mai fie si de la cooler-ul din el (Nu mai functioneaza, poate s-a rupt un fir de la el si s-a dus).

| Ramona1450 explică (pentru TheTiger):

M-am gandit la un cooler, dar cineva mi-a spus ca ar putea fi placa de baza...

| TheTiger a răspuns (pentru Ramona1450):

Incearca cu coolerul happy.Nu costa mult (20 lei). Oricum, daca e placa de baza nu cred ca se poate schimba. (nu-s sigur), deci, mai bine incearca cu coolerul mai intai.Sau mai poti face ceva:
Ai ventilator (din ala vechi)? Sau orice alta sursa de racire care nu raceste prea tare? Atunci pune partea aia care da rece sub laptop si vezi daca merge.
Daca n-ai ventilator, pune laptopul in fata geamului, cu partea de jos inspre geam si cu geamul deschis pe la ora 15-16 (La orele astea temperatura e cea mai ridicata, si in zilele astea au fost 13-14 grade).Nu-l tine mai mult de 10 minute! Daca il ti mai mult, lasa-l in casa sa isi revina la temperatura din camera timp de 10-15 minute, fara sa-l pornesti.Anuntama daca a mers