| Dinu_Cezar_1927 a întrebat:

Hey,as vrea sa stiu daca se poate intra in fortele speciale ale armatei fara liceul militar, doar cu academia de forte terestre si daca da cum ar trebui sa ma pregatesc si unde ar trebui sa ma duc sau cum sa ma interesez, daca ma poatr ajuta cineva care este bine informat sau care chiar lucreaza acolo ar fi genial
VA MULTUMESC!

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Da,se poate si fara. mai greu intrucat,sa zicem,ai competitie,dar ce sa vezi... orice poate sa incerce. acum se cauta,pentru ca suntem in democratie. pe vremuri,erau prea multi militari deoarece comunismul sustinea recrutarea de militari, ba chiar te obligau sa ai cat de cat, ca barbat, experienta pentru ca nu stii cand iti foloseste. Mai multe detalii, cauta pe site-ul academiei. Succes!