| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Cam cat costa o mașină nouă dar ceva mai ieftin?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

30.000€ toyota corolla hibrid sau toyota gt86 benzina buna pentru sfarsit de saptamana altfel te lasa sarac in contul bancar

| Simpatic a răspuns:

Nou si ieftin ...ai vorbit prea la modul general.
Spune-ne o suma, caci pentru unii 5000 euro e ieftin pentru altii 100k euro, deci nu e o notiune generala.
Nu stim ce buget ai!
Daca ai un buget mic poti lua o masina noua dar cheala adica cu strictul necesar si cam atat, fara prea mult confort sau optiuni pe ea.
Deja ti s-a spus care este cea mai ieftina masina noua 7000 euro Dacia Logan, daca vrei o masina straina ieftina preturile pot incepe eu stiu de la 10k euro si pot ajunge la 80k sau 400k euro, depinde.
Depinde mult la o masina si forma ei (caroseria) ai sa vezi ca sedanurile sunt mai scumpe ca hatchurile si mai ieftine ca SUV-urile, deci conteaza in ce clasa si segment e masina, ce marca si mai ales ce motorizare, pe aceeasi marca si model pot fi de ex. 10 motorizari : motor mic pe benzina, motor mic pe diesel, motor electric, motor hibrid, motor mare pe benzina, motor mare diesel etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logan... cu 7000 euro il iei de nou

| Liviu a răspuns (pentru suntserios):

Specifica, la 7 000 epuroi il iei coaja, adica nu tu 'aier conditionat' nu tu gps, nu tu nimic.Ba chiar dai la manivela la geamuri pana te prinde curentu.Hehehe...asa iau astia de la firme de obicei, coaja. Pun decat aer conditionat si atat laughing