| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Cum se poate remedia problema următoare: Am dinții subțiri și încep să se ciobească, marginea dintelui incepe sa fie ascuțită! Se poate rezolva?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Te duci la stomatolog si le reface coroana

| Andreeush a răspuns:

Numai un medic stomatolog este în măsură să îți spună ce e de făcut în cazul tău.
Ar fi bine să te duci la medic din timp.

| Iote a răspuns:

Am citi ceva despre "sigilarea" dintilor. Un fel de imbracare, dar nu ca cea clasica. Mergi la stomatolog si intreaba pana nu este prea tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copil bolund du te la stomatolog numai pune aceleasi intrebari pe TPU

| NVRE a răspuns:

Du-te la medicul stomatolog!
Nu o sa gasesti doctori pe TPU

| RRoberto2018 a răspuns:

Salut. A avansat foarte mult domeniul asta, deci cam orice se poate rezolva. fa-ti o programare la un cabinet stomatologic si o sa te ajute aclo. Bafta!

| Alexandraaa197272 a răspuns:

Eu zic sa mergi cât mai repede la un medic stomatolog! Dacă mai stai mult pe gânduri s-ar putea sa fie si mai grav. Un medic sigur va ști ce e de facut