| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Hey, daca vrei sa lucrezi in strainatate ca ospatar, barman sau bucatar iti trebuie neaparar Bacaloreatul? Daca ai un curs de calificare in domeniu si diploma de 12 clase cu atestatul(cei de la turism) si sti limba Engleza si limba tari respective te angajeaza?

Răspuns Câştigător
| tintareco a răspuns:

Nu ai nevoie.Trebuie să şti limba care ţi se cere şi să ai un certificat, atestat(care nu prea interesează în realitate pe nimeni).În primul rînd te întreabă: -ce ştii să faci? apoi, restul vin de la sine, dacă eşti bun în ceea ce ştii să faci.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu cere nimeni hartii, ce stii sa faci te recomanda.