| anonim_4396 a întrebat:

Hey! De ce îi așa de scump aparatul dentar? In unele cabinete ii 20 de milioane și în altele ajungi și la 70 de milioane chiar dacă îi același model de aparat

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Eu am fost la toate cabinetele din Brașov, și la toate este aproape același preț. Nici eu nu înțeleg de ce este atât de scump, orice serviciu este scump, implantul, un detartraj 300 de lei. Cel mai probabil au salarii mari, și costuri mari de întreținere și trebuie să se susțină.

Eu mi-am pus aparatul acum 2 săptămâni, mă costă 5000 aparatul pe ambele arcade, pe lângă asta 80 de lei activarea pe lună și multe alte costuri.

| Yuoia a răspuns:

Platesti si faima medicului, nu numai aparatul. Ca la fiecare brand cunoscut. Platesti numele nu calitatea de multe ori proasta.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Depinde de gradul de nesimtire sau de hotie, oricum nici 20 nu este un pret bun