| anonim_4396 a întrebat:

Hey! De ce tot timpul când fac o prăjitură și pun praful de copt are un gust ciudat?

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Poate pui prea mult, poate nu se coace la temperatura care trebuie, poate un alt aliment cauzează gustul ciudat, sunt multe variabile. Poți înlocui praful de copt cu o linguriță de bicarbonat de sodiu stins cu puțină lămâie.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Mai depinde și când pui praful de copt. Eu am învățat sa îl amestec cu putina făină și sa îl pun în compoziție (dar sa îmi mai rămână ceva faina de amestecat în compoziție). Adică sa nu pui chiar la sfârșit.