| Ge0rgeee a întrebat:

Hey, deci, am o bricheta metalica vopsita in negru, problema e ca s-o zgariat si s.o dus din vopsea, ce-as putea sa-i fac sau cu sa s-o dau sa "sterg" zgarieturile?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

La magazinele de feronerie sau vopsele se gaseste vopsea neagra "Titan" pentru sobe de gatit. Aplici cu o pensula subtire si moale pe locul zgariat sau pe intreaga suprafata vopsita in negru, eventual chiar 2 straturi pentru egalizare perfecta al culorii (al doilea strat dupa ce s-a uscat complet, minim 24 ore).
Trebuie sa demontezi bricheta sa nu ajunga vopseaua pe locuri nedorite. Alta varianta ar fi ungerea cu vaselina a partilor unde nu vrei sa fie vopsit, dupa uscare stergand vaselina cu o carpa moale sau servetel de hartie.

1 răspuns:
| anoniiim1807 a răspuns:

Căuta la magazin spray negru de mașină...ști ca e ca o vopsea.