| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Este posibil ca școlile sa nu se deschidă nici în toamnă?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mă cam îndoiesc din moment ce se deschid terasele și tot... doar să nu dăm iar într-un val din ăla grav

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Anul școlar va începe sigur. Dacă se va merge la școală în clasă, sau se vor face doar online, nu s-a decis încă.

| romeo78 a răspuns:

Da, tot ce este posibil ca să se deschidă școlile.
Dar, vor exista reguli noi pentru clase, inclusiv reducerea numărului de elevi într-o clasă.
Există riscul ca în clasele cu peste 21 de elevi să se recurgă la regula ca acea clasă să facă orele în 2 ture, plus reguli de igienă stricte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se știe, sa vedem cum evoluează virusul până atunci. Dar sa speram ca se vor deschide!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am auzit pe la stiri ca se deschid acum si terasele, salile de fitness, magazinele... deci da, cred ca pana in toamna se deschid si scolile. Da macar ne-am saturat de vacanta cu visurul asta. laughing Si mai avem inca 4 luni de vacanta de acum. happy

| Anonima163333 a răspuns:

Bună.
Din moment ce s-au deschis terasele, saloanele etc speram sa se deschidă și școlile.
Normal, depinde și de cum evoluează virusul...