| MonyMoniq a întrebat:

Hey friends. Am o problema, imi tot trimite cineva mesaje foarte urate, cu tot felul de prostii, iar maicamea o sunat de pe numarul ei si acum si ei ii trimite mesaje la fel de urate. Nu stiu cine e persoana aia, as vrea sa stiu cum pot afla, maicamea e hotarata sa mearga la politie, altfel nu se poate? Aveti voi vreo idee, cam ce as putea face? Nu vreau sa-mi schimb numarul si vreau sa aflu persoana respectiva.

5 răspunsuri:
| Chøço a răspuns:

Buna!
Poti sa ii blochezi numarul. Sunt sigura ca este o persoana, tare in degete. Bafta!

| blondyna9o a răspuns:

Blocheaza-i numarul de telefon, si gata. Sau las-o pe mamica ta sa mearga la politie, sa il calmeze pe respectivul. Sau suna pe acel numar cu numar ascuns si da-i la o prietena de-a ta sa vorbeasca sa vezi poate ii recunoasteti vocea. Sper ca te-am ajutat! happy

| MonyMoniq explică (pentru blondyna9o):

Cum sa blochez numarul? big grin :*

| Heyyy a răspuns:

Pai daca nu a sunat sau a dat mesaje cu nr. privat poti sa ii blochezi numarul de telefon. Te duci la politie sau la Vodafone/Cosmote/Orange si le explici problema, sigur o sa stie ce e de facut. SUCCES!

| MonyMoniq explică (pentru Heyyy):

Nu a sunat, a dar doar mesaje cu numar.