| Andwta a întrebat:

Hey! In luna aprilie sunt majora. Vreau sa stiu daca pot depune adeverinta (ca sunt inca eleva ) si copia c.i la forta de munca mai repede ca sa nu imi opreasca alocatia. Se poate?

4 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

In martie am facut 18 ani. M am dus la secretariatul scolii si am zis ca vreau o cerere pentru alocatie. Am completat-o, am luat un dosar cu sina si o copie de pe buletinul vechi (nu stiu daca conteaza) le am pus in dosarul cu sina (cererea si copia) si am dus-o la secretariat

| Betty12345678 a răspuns:

Sigur,dar eu nu am depus nici o adeverinta, am primit-o pana la finalizarea liceului.

| cristinel375 a răspuns:

Dupa ce ai facut 18 ani si ti-a venit buletinul, mergi pur si simplu la scoala de unde iti da o cerere pentru alocatie.Doar atat.
Eu, pe langa acea cerere am mai dus un extras de cont de la banca ca sa-mi intre banii pe cont si o copie de pe buletin.
Mergi la biblioteca scolii si iti zice cum sa faci, dar cred ca este la fel.

| Andwta explică (pentru cristinel375):

Deci mai repede de majorat nu pot merge sa le duc?