| AntoniaOrman a întrebat:

Hey...O sa fie o intrebare ciudata dar tot v-o spun! Am luat un opt la engleza si nota trebuie semnata.Cred ca parintii o sa ma certe pentru ca din clasa a 3-a pana acum in a 5-a am doar 10 la engleza(aveam de fapt).Ce scuza sa gasesc sa nu iasa foarte rau?

Răspuns Câştigător
| denidulcik a răspuns:

Nu ai fost atenta si ai gresit sau nu ti-ai amintit prea bine lectia sau doar te-ai incurcat si spune-le ca nu o sa se mai intample, ca o sa indrepti tu nota

7 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Daca te cearta asta e, invata sa-ti asumi greselile, nu te omoara nimeni.
Parintii au fost si ei la varsta ta, nu te chinui sa inventezi nu stiu ce scuze, nu sunt nascuti ieri.
Ai gresit ceva, ai luat 8, de cat sa le inventezi povesti mai bien le zici ca vei avea grija pe viitor.
Bafta

| NevastuicAaA a răspuns:

Lasa....la liceu o sa mergi la biserica sa te rogi ca sa iei un 5 laughing

| carlyhalatz a răspuns:

Tu cati ani ai, de fapt? cat despre nota, ar trebui sa le-o spui parintilor, le castigi mai usor increderea daca spui adevarulwinking

| m00n a răspuns:

Mama m-a invatat sa-i imit semnatura inca din clasa a patra ca sa nu mai vina la scoala sau sa fiu trasa de urechi ca nu am carnetul semnatlaughingcu conditia sa-i spun ce am facut, nu sa mint.Si chiar daca o sa te certe, o sa treaca.Se mai intampla, important e sa nu mintihappy

| giucu a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji zi si u ca nu ai inteles

| AnimeXgirl a răspuns:

rolling on the floor),mai eu sunt a 8-a si nu am auzit tampenie mai mare, nu te spara pe mine.
Eu zic ca nu ar trebui sa inventezi vreo scuza, cel mai bine sa fi sincer:''NU AM INVATAT'' asta e acepti un pic de teorie, le promiti ca no sa se mai intample si gata big grin.Ca oricum nu al engleza os a dai examen laughing).

Bafta!big grin

| Alchol_Dany_1983 a răspuns:

Am vazut ca deja sa castigat dar as vrea sa comentez... cel mai bine ar fi sa-i spui adevarul sunt părinti tai și ori ce sar întâmpla ei te iubesc.:-))