| painkilleeer a întrebat:

Hey,se poate cumva cu ajutorul unui program sa schimb dimensiunea unei imagini,mai exact s-o maresc, dar fara sa ii se schimbe claritatea?

3 răspunsuri:
| eviltwinnn a răspuns:

Depinde de ce dimensiune are imaginea si de cat de mult vrei sa o maresti. Incearca cu photoshop, daca nu te descurci poti sa imi dai pm cu imaginea si ti-o fac eu.

| Andredrei a răspuns:

Depinde daca o faci mai mare.cu o diferenta de marime foarte mare o sa se vada mai neclara dar daca o micsorezi sau o maresti putin nu o sa se observe. asta poti face cu foarte simplu cu photoscape http://www.photoscape.org/ps/main/download.php dai click pe prima (cea cu verde, este cea mai buna si nu ti se descarca si downloaderu doar PS)

| Mh_Andreea_1992 a răspuns:

Nu cred ca se poate fara sa ii schimbi claritatea, incearca cu mai multe programe de editat poze, gen photoshop, picasa.