| Gabitzuu_9957 a întrebat:

Hey happy Stiu ca e o intrebare cam ciudata,dar exista Sirene? thinking
Nu ma luati cu raspunsuri la misto! Daca spune-ti nu, atunci cum au aparut desenele cu sirene? Nu ar fi existat si apoi au facut si desenele?

Dau funda pentru un raspuns bun!

8 răspunsuri:
| gicaputinica a răspuns:

Da Gabitzuu, sirenele au existat.
Problema lor a fost ca, fiind frumoase, au fost haituite de piratii aia cu un picior de lemn. In aceasta situatie, s-au hotarat sa se transforme in balauri cu trei capete cu care s-a luptat Fat Frumos.
Ops! Asta e alta poveste.

| DenisaElena384 a răspuns (pentru gicaputinica):

Gicaputinica tu stii despre ce vorbim? rolling on the floor

| eaglewatch01 a răspuns:

Inclin sa accept raspunsul dat de Luiza45, pentru ca si despre extraterestri s-a afirmat sus si tare ca nu exista, apoi acum citiva ani s-a recunoscut oficial de catre autoritatile americane ca incidentul Rosswel e foarte real.Cei mai vechi pe aceasta planeta stiu despre ce vorbesc, probabil si tu.

| Luiza45 a răspuns:

Traim intr-o lume plina de posibilitati. Gandeste-te ca despre trecut cunoastem numai 30% dintre care 20 sunt numai speculatii. Eu cred ca au existat si iti pot da si un argument. Cei care zic ca nu cred in sirene aproba existeta lor pentru ca in termenii logicii nu poti nega ce nu exista. Poate au exista oamenii cu cozi care puteau respira sub apa. poate exista si acum. Nu pot sa iti zic sigur ca da sau nu dar eu incli n spere existenta lor. Oricum e mai bine sa stea unde sunt pentru ca alrfel le-am face mult rau prin curiozitatea si superioritatea pe care o dam rasei umane. Cand vom renunta la prejudecati misterele universului ne vor pica la picioare.

| Mâncărici a răspuns:

Sirenele sunt inventate de omenire dupa ce au observat diferite specii de peste: comportament si forma si au reusit sa le combine formand asa zisa sirena!

| dalii389 a răspuns:

Buna. Sirenele au existat. Ele le canta oamenilor care treceau pe langa ele. Ele atrageau oamenii sa ii manance. Si de ce sa dispara? Poate sa existe si acum. Desenele au aparut pentru ca sirenele au existat si cred ca mai exista. Sper ca te-am ajutat. Funda? puppy dog eyes

| Theodora_Denisuca_1995 a răspuns:

Nu exista sirene, deoarece acestea sunt inventate, de catre, oamenii care studiaza viata in ocean iar acest nume a fost dat pentru ca au observat, o multime de specii de pesti.

| Sevilica a răspuns:

Eu cred ca exista scria pe net ca au trait acum multi ani si leu gasit scheletii langa marginea apei dar mai scria ca si acum mai traiesc in adancurile oceanului dar nu se stie sigur oamenii de stinta au spus ca vor mai cauta in oceane sa vada daca mai exista sirene scrie pe youtube sirene reale si o sa vezi sper ca te-am ajutat