| Cristinafgmcriss a întrebat:

Hey tpu..Am fost invitata la o nunta si am cateva întrebari:
Are ceva daca nu merg la primarie si o sa merg direct la biserica si sper sa nu se supere mirii pe mine dar nu prea amcu ce sa merg si pot sa merg cu aceeasi rochie si la biserica si la petrecerea de dupa?

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Hello.Du-te direct la biserica și da poți merge cu aceeași? rochie, deși ar fi bine daca ai avea două, adică una pentru biserica și una pentru petrecere. Distractie plăcută. Good Luck!

| sierra1 a răspuns:

Cred că acum câteva zile am mai răspuns la întrebare. În legătură cu rochia, mergi îmbrăcata așa cum te simți tu mai bine.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu cred ca s-ar supara. de multe ori la primarie si biserica se duc numai rudele si prietenii mai apropiati deci nu se va intampla nimic daca nu esti.
important e sa fi la petrecere pentru ca tu ti-ai anuntat prezenta, mirii au rezervat un loc pentru tine si un meniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ești obligata sa mergi la biserica. Dar dacă e vb de o prietena foarte bună, ar fi bine sa mergi pentru ca poate pentru ea, contează prezenta ta.
Poți merge și cu aceeași rochie dacă vrei, dar poți merge și în pantaloni și o bluza eleganta, sau cum te simți tu bine, la biserica și rochia pentru petrecere! Distracție plăcută!