| SalvatoreLeon a întrebat:

Am o problema cu pc, de fiecare data cand il pornesc sau dau restart se blocheaza, ba cand se incarca windowsu ba inainte ba dupa. Trebuie sa dau vreo 8-9 restarturi pana sa imi apara desktopul in dimineata asta n-a mers deloc nici macar dvd-rw nu merge l-am desfacut l-am curatat acum vad ca merge dar am m-ai facut chestia asta si tine cam cateva zile maxim 2 saptamani iar face asa in spate e incins sursa e noua cumparata condensatoarele le-am schimbat fiindca la fel facea nu mergea nici sa intru pe messenger nici pe mozzila. Nu stiu ce sa-i mai fac astept raspuns funda!

Răspuns Câştigător
| Axys a răspuns:

1 curata bine placa de baza cu un mesonas fin
2 scotei bateria de pe placa de baza
3 scoate coolerul curatal bine de pras
4 sterge cu o bucata de rahrtie brocesorul
5 schimbai pasta termo conductoare intinde bine pe procesor si pe cooler s anul fie vizibila nici o linie nimic pe procesor sa fie doar pasta termoconductoare
6monteazai coolerul inapoi si placa in pc inapoi happy s anul uiti sa pui corect mufele alea de la sursa si ufele mici de start si restar ca numai alea sunt importante happy apoi il deschizi usor incerci sal defragmentezi el n-a fost defragmentat niodata probabil si de asta face asa nu conteaza ce marime ai la procesor nu conteaza cata memorie ai la hard sau ram happy sau video el necesita defragmentat neaparat eu usor numai ca la deragmentare trebuie sa ai rabdare pentru ca la defragmentare el sisi sterge automat erorile din el si apoi mufta fisirerele la loc alea rupte happy bafta!

eu asa am procedat cu almeu si a rezutate bune!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Placa de baza!

| SalvatoreLeon explică (pentru K0sti):

Mdah. mai bine iau alt pc am bagat bani in sursa in placa de retea placa video laughing placa de baza inseamna tot pc-u. Windowsu n-are nici o treaba ca pc se misca bine virusi nu are dar se blocheaza dintr-o data si numai merge si trebuie sa-i dau 7 8 restarturi pana sa intre pe desktop. I-am schimbat condensatoarele ca erau bubuite vreo 4-5 a mers 1 luna 2 acum iar face figuri.

| K0sti a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Asta e, ce sa-i faci. I-a venit randul. Ce configuratie era?

| Axys a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Dar macar ai incercat sa scoti bateria de pe placa de baza?