| danusiaMIAU a întrebat:

Am o problema la televizor poate stiti cum sa rezolv. Am un televizor TOSHIBA si cand l-am aprins imi arata canale indisponibile ce trebuie sa fac. DACA STITI VA ROG SA IMI RASPUNDETI

FUNDA

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

S-au schimbat canalele de la ultimul loc de vizionare si trebuie memorate canalele actuale.
Trebuie sa intrii la Setari (Settings), cauti reglarea canalelor, iar acolo este un punct in meniu pentru CAUTARE AUTOMATA si memorare.
Dupa cautarea de 1-2 minute (atat analog cat si digital), programele gasite se memoreaza automat.
La terminare apare primul post TV gasit pe canalul 1, al doilea pe canalul 2 s. a. m. d.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil trebuie sa intri in setarile televizorului, undeva trebuie sa ti apara sectiunea „instalarea canalelor".

| ionutborcea a răspuns:

Intră în meniu la căutare canale caută la fiecare pose 1234... şi memeorează la fiecare în parte ce îți place fundă?