| LouannaCutiepie a întrebat:

Hey TPU!

Anul acesta vreau sa dau la Liceul Teoretic "Grigore Moisil" Bucuresti, sectiunea Mate-Info. Poate sa imi spuna cineva cu ce nota esti admis pe clasa a V-a?

Răspuns Câştigător
| Shimozukushiki a răspuns:

Dacă te referi la nota admiterii e nevoie să ai peste nota 9. Un coleg a crezut că dacă are media9, 33 poate intra, dar media crescuse la 9, 43, diferenta fiin de 10 sutimi. Chiar dacă diferenta la media totala este de 0, 01 tot nu intri. Dacă mai vrei detalii contacteaza-ma!

2 răspunsuri:
| Shimozukushiki a răspuns:

Fi mai explicita!

| LouannaCutiepie explică (pentru Shimozukushiki):

Pe scurt, vreau sa dau la Moisil si nu stiu cu ce nota trec... :/ Mai bine? -.-