| FulgerInfinite a întrebat:

As vrea sa stiu daca contul pe discord e gratis sau trebuie sa platesc?

Răspuns Câştigător
| DanyUzZy a răspuns:

Contul de discord este gratis!
Poti sa iti faci propiul server gratis.
Nu trebuie sa platesti pentru nimic
Platesti pentru asa zisul Discord Nitro (costa 5 euro) care este ca o mica extensie care iti adauga patru lucruri noi:
-Iti poti pune un avatar animat
-Poti avea emoji-uri facute de tine
-Poti da share pe un server la poze mai mari (limita gratis era 8 mb acum daca platesti este 50 mb)
-Si o insigna pentru a arata de cat timp susti developerii Discord

Vreau sa mentionez ca acest Discord Nitro nu trebuie sa il cumperi neaparat, tu il cumperi pentru a iti adauga lucrurile enumerate mai sus

Discord Nitro- 4, 99$

| FulgerInfinite explică (pentru DanyUzZy):

Hei dar dupa ce mi-am facut contul gratuit nu trebuie sa cumpar si discord nitro adica sa am trail sau sa ma oblige sa-l cumpar nu? Eu stiam ca daca vrei sa il cumperi apesi pe un buton anume e adevarat?

| FulgerInfinite explică (pentru FulgerInfinite):

Si daca urc o poza mai mult de 8mb nu ma va lasa sau ma va lasa si ma va pune sa platesc? Scuze ca pun atatea intrebari dar sunt incwepator!

| DanyUzZy a răspuns (pentru FulgerInfinite):

Nu esti obligat sa il cumperi, tu faci acea achizitionare pentru a arata respectul pentru creatori acelui program de comunicare sau pentru a primi acele bonusuri pe care le primesti cand il cumperi.

| FulgerInfinite explică (pentru DanyUzZy):

Daca vreau sa imi creez un server de discord e free? Si cum scriu ceva in chat daca am fost invitat, iar daca pun un mesaj ownerul serverului platesc? Si cum pun o poza de profil? P.S pun atatea intrebari ca sunt confuz!

10 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Pe site nu este nimic mentionat de functii platite. Deci este gratis, probabil cu reclame. Insa fii atent la termeni si conditii.

| FulgerInfinite explică:

Hei scuze ca nu v-am pus pe toti dar toate erau foarte bune!

| demisionut a răspuns:

Salut! Este gratuit din câte ştiu eu

| Basti98 a răspuns:

Eu sunt jucator de CS:GO din cate stiu am vazut multe anunturi pe forumuri ca se dau servere de CS gratis doar cu o simpla cerere!
Acum depinde de situatie daca tu vrei sa iti creezi propriul server sau l-ai luat de pe un forum!
Daca doresti sa creezi server, da este necesara plata
Dar daca server-ul e luat de pe forum nu este necesar sa fii fondator!

| FulgerInfinite explică (pentru Basti98):

Ba boss eu am intrebat daca contul de pe aplicatia discord https://discord.gg/HeAvPnW daca este gratis ma!