| D3xteR a întrebat:

Hey TPU.
ce marime trebuie sa aiba o placa de skate?

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Raspunsul lui pupCorn este corect cu o completare: depinde si de stilul de skate care vrei sa-l adopti astfel placa poate sa fie mai lata sau mai scurta, sau cu roti mai mari sau mai mici. Sfatul meu este sa te duci la un magazin specializat de skate sa aflii.

| RaduBoss98 a răspuns:

Marimea placii se alege in functie de marimea piciorului. Majoritatea skaterilor folosesc placi cu marimi cuprinse intre 7.5″ si 8″ dar nu e o regula, totul reducandu-se la preferinta persoanala.

1″(inch)=2.54cm