| AnOnImUl321123 a întrebat:

Hey TPU
Cum fac ca sa nu imi mai fie frica de intuneric? Pur si simplu nu pot dormi fara o lumina sau ceva stralucitor langa mine. Imi e foarte rusine de chestia asta si nu stiu cum fac sa scapde ea. Stiu ca nu am de ce sa ma tem si ca is acasa si toate alea dar tot e ceva mai puternic care ma domina si nu ma lasa sa dorm fara lumina aprinsa... Ce sa fac? Va rog raspundeti doar daca si voi ati trecut sau treceti printr-o asemenea situatie si ati gasit un remediu pentru ea. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Kataklysm a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca tine pana acum 1 an happy.
Mereu dormeam cu televizorl aprins big grin.
A fost un moment in care mi-am zis : "Frate, ce se poate intampla?" Am stins lumina, televizorul, m-am bagat in pat, am stat cu ochii pe pereti vreo jumatate de ora, am vazut ca nu se intampla nimic, si am adormit.
Nu e neaparat sa faci asta din prima.
Daca ti-e prea frica asa, incearca sa stai asa cu lumina stinsa fara sa dormi.
Oricum, daca reusesti sa treci de prima seara, o sa iti fie din ce in ce mai usor.
Bafta, si incearca sa nu mai fi asa speriat.Nu o sa se intample nimic tongue