| DaianaLalala a întrebat:

big hug
Funda.
Stiti vreun site de tabere internationale de limba engleza-destinatia fiind Marea Britanie, dar costurile mai mici.
Multumesc aniticipat.

Răspuns Câştigător
| dany97 a răspuns:

Pai o tabara de lb. engleza pe care o stiu eu(in afara de Oxford sau Cambrige) este Winchester. Uite aici cateva informatii despre aceasta universitate in care se fac tebere de lb. engleza:
Locatie: Winchester, fosta capitala a Angliei, este unul dintre cele mai frumoase orase din Marea Britanie. Cunoscut pentru catedrala sa, standardul ridicat al vietii si strazile pitoresti pavate cu piatra cubica. Winchester se afla in comitatul Hampshire, la doar o ora de Londra.
Campusul King Alfred al Universitatii Winchester se afla intr-o zona verde la mica distanta de centrul orasului si la 15 minute de catedrala. Campusul este alcatuit dintr-un mix de cladiri moderne si vechi.
Cazare: in campus, in camere single cu baie comuna

Masa: pensiune completa.
Cursul de limba engleza este general si include 15 lectii de cate 45 minute / saptamana, care au loc in grupe de cate maximum 15 studenti si se desfasoara in intervalul orar 09:00-12:30. In prima zi de curs se sustine da un test de plasament pentru repartizarea studentilor pe grupe, conform nivelului de cunostinte. In ultima zi de curs, se acorda un certificat de participare.
Optional curs intensiv - 20 lectii de 45 minute / saptamana, 15 GBP/saptamana
Activitati: Copiilor li se ofera un program complex de activitati, supravegheat de personalul calificat al taberei 7 zile/ saptamana: petrecere de intampinare, vizitarea orasului, sport (fotbal, volei, tenis), workshop-uri de dans, sanatate, cosmetica, jurnalism, arts & crafts, quiz-uri, vizionari de filme, seri tematice, open stage etc.
IP Ocean Lounge este locul de intalnire al copiilor din tabara si reprezinta inima Centrului. Aici copiii se pot intani cu prietenii din alte tari, se pot relaxa, pot asculta muzica, pot juca diferite jocuri sau isi pot face planurile pentru a doua zi.
Model de program zilnic: ora 08.00 ~ mic dejun
09.00 – 11.45 ~ lectii + 30 minute pauza
11.45 – 13.30 ~ intalnire in IP Lounnge + masa de pranz
14.00 – 17.00 ~ activitatile de dupa amiaza/ vizite
17.00 – 19.00 ~ relaxare in IP + masa de seara
19.00 - 22.00 ~ activitatile de seara
Tarif tabara: 1500 GBP / 2 saptamani ~ all inclusive

Tariful include:
transport avion
transfer de la /la aeroport
cazare in campus
pensiune completa
curs general de limba engleza
program complet de activitati
excursii
materiale de studiu
test evaluare
certificat participare
supraveghere permanenta
1 insotitor la 10 copii
asigurare de calatorie
Tariful nu include:
supliment curs intensiv 15 GBP / saptamana
asigurare storno.