| adrili10 a întrebat:

Hey TpU daca nu mananc seara si in loc de mancaree beau o cana de lapte slabesc. FUNDA.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu slabesti. Pentru a slabi trebui sa ti o anumita dieta, pe care doar un nutritionist ti-o poate recomanda.

| NevastuicAaA a răspuns:

Fara cuvinte...
Mai era cineva pe aici care intreba cate kalorii arde daca da cu matura...

Daca nu mai mananci seara nu inseamna ca slabesti.Asta nu este cura. Daca vrei sa slabesti trebuie sa ai grija ce mananci toata ziua, sa fii atenta la kalorii, SA FACI SPORT MULT, sa bei apa multa.
Mai informeaza-te daca vrei sa slabesti cu adevarat.

| 01rukia01 a răspuns:

Nu,am incercatstraight face
fa sport, cea mai buna solutie
ca daca faci mult sport poti sa mananci orice fara nici o grija

| StoicaBogdanDaniel a răspuns:

Un pahar de lapte pe zi este extrem de important pentru organism. Laptele in special cel degresat este o sursa foarte mare de vitamina D, importanta pentru ca pastreaza oasele intr-o forma sanatoasa, protejeaza inima si reduce riscul aparitiei unor tipuri de cancer. Un pahar de lapte contine 122 de calorii dar are si foarte multe vitamine, deci vei slabi dar recomanadat este sa il bei dimineata sau la pranz. Funda?

| Ovidiu_Andrei_1994 a răspuns:

Daca manaci pe zi mult si acumulezi calorii nu vei slabi! Insa daca pe zi ai mese regulate iar masa de seara o vei putea inclocui cu o cana de lapte ( ceea ce nu sugerez) DA vei slabiwinking Iar asta se va observa in cateva satamani!

| razvancioca a răspuns:

Daca faci si ceva gimnastica acasa, si nu mananci gras, si in exces, slabesti, dar trebuie sa faci si miscare, alergat, abdomene, frlotari, etc.