| NumeUtilizator10000 a întrebat:

Deci tastatura mea nu mai merge cum trebuie. Vreau sa va spun ca multe taste nu merg:
1. Tasta Left CTRL
2. Tasta Left Alt
3. Cifra 5
4. Cifra 6
5. Tasta Delete de deasupra Backspace-ului
6. Tasta Home de langa Delete
7. Tasta End de langa Home
8. Liniuta de langa cifra 0
9. Tasta G
10. Tasta H
11. Ghilimelele
12. Sageata Up
13. Sageata Down

Am facut asa:
1. Am curatat tastatura, am scos toate tastele, le-am curatat, dar nici un rezultat.
2. Am curatat Windowsul de virusi, dar nici un rezultat
3. Am venit cu laptopul de la service, astia au reparato bine de tot, dar tot nu merg tastele
4. Am incercat cu o tastatura externa, dar nici un rezultat.

Informatii:
1. OS: Windows 10 Enterprise 2016 LTSB
2. Procesor: i3 3110M
3. Placa Video: GT 525M
4. Memorie RAM: 6144MB (6GB)
5. Memorie GPU: 1024MB (1GB)
6. Memorie Intel HD Graphics: 2047MB
Deci ce pot sa fac in privinta asta? Sa instalez alt Windows?

1 răspuns:
| ziftode a răspuns:

Du-te inapoi la service si intreaba-i de dulce, asta e cea mai buna solutie in momentul asta

eu personal nu am auzit niciodata sa nu mearga exact aceleasi taste pe doua tastaturi, deci presupun ca faci ceva foarte gresit, iar cei de la service ar trebui sa iti arate ca l-au reparat deci... MERGE!