| ralucutzica a întrebat:

Hey TPU,mai este ceva timp pana la Craciun,si m-am hotarat sa strang bani de acuma si sa cumpar cateva ceva frumos fiecaruia:bunici mele,bunicului, mamei si tatalui, pentru ca si eu primesc multe de craciun m-am gandit sa fac si eu o surpriza.Dar problema este ca nu stiu ce sa le cumpar imi puteti da niste idei?
Cele mai multe ideii Funda.

Răspuns Câştigător
| CoolAlice a răspuns:

Foarte frumos din partea ta, dar cred ca s-ar bucura foarte mult sa primeasca ceva facut de tine, nu ceva cumparat. Intotdeauna un cadou in care pui suflet conteaza mai mult decat banii.
Se pot face foarte usor globuri de Craciun din borcane si poti sa pui inauntru ce figurine vrei. Te gandesti ce-i place fiecaruia si sigur o sa fie mai important decat daca ai cumpara. Uite cum se fac: http://craciunonline.wordpress.com/2013/10/05/glob-de-craciun-cu-zapada/

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Bunicului un fular, tatalui un after shave, mamei o crema de fata, bunicii manusi sau o esarfa.

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Gandeste-te cam ce i-ar place fiecaruia. De exemplu tatalui si bunicului le poti lua o cravata, iar bunicei si mamei un breloc.

| MrFilip a răspuns:

Dupa mine, ce-l mai frumos dar este prezenta ta!, deoarece ei sunt fericiti ca te au pe tine, dar, daca tu chiar vrei sa le cumperi ceva, te-as sfatuii sa le dai ceva facut de tine, dupa mine asta ar fi mai frumos fata de a cumpara ceva, deoarece tu le dai asta din inima. Cadouri: -Bunicii tale : Ceva tricotat ( daca stii ), o ciocolata, etc
-bunicului ( depinde, tu trebuie sa il cunosti, tu trebuie sa stii ce ii place ) : dupa mine ar fi ceva... un ceas vechi,, dinacela cu rotita, mecanic, pentru buzunar.
-tatalui tau ( depinde si aici, daca are fite sau nu, nu o lua ca pe un raspuns de rau, de exemplu tatalui meu ii palc jocurile pe pc, deci, un joc.) : te-as sfatuii pentru un parfum barbatesc, ceva mai scump, lotiune de ras. Cam asta este tot, o zii buna.

| Stefy2905 a răspuns:

Buna. Ii poti cumpara bunicului o camasa, un plovar sau o vesta; bunicii un bibelou niste margele s-au o pereche de cercei; tatei ii poti cumpara o camasa sau un lucru drag lui, iar mamei o pereche de cercei, ori un inel sau un colier. Sper ca am fost de folos :* Funda?:*

| MrFilip a răspuns (pentru Stefy2905):

Tu raspunzi numai pe interes?