| SweetbutPsychoGirl a întrebat:

Sper sa nu ma judece nimeni. Sunt bisexuala. De ceva timp simt o atractie puternica fata de cineva (o fată). Nu am avut tangente cu persoana aia. Dar, nu am patit niciodata in viata mea sa simt asemenea chestii cand vad pe cineva. Simt ca imi bate inima foarte repede, mi se taie respiratia si imi tremura picioarele. Nu sunt o persoana timida. Nu stiu daca poti sa te indragostesti de o persoana asa fara sa o cunosti. Repet! Nu am mai simtit niciodata asa ceva. Si nu am 18 ani ca sa fiu la prima dragoste. Ce as putea sa fac?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Află de la o cunoștință comună o metodă de contact „indirect" (telefon, mail, FB, insta etc.) și scrie-i. Așa te poți exprima liber, fără teamă de penibil. Vezi ce iese, măcar o să poți spune că ai încercat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa vorbesti cu persoana respectiva. Daca puteti face o relatie, totul este bine. Daca nu... iar este bine si iti vezi de viata in continuare.

| Legion7X a răspuns:

Banuiesc ca, copii nici gând sa ai vreodată daca o tii asa.

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru Legion7X):

happy, Probabil asta e doar " problema " mea...

| Legion7X a răspuns (pentru SweetbutPsychoGirl):

Am înțeles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te bagi in seama cu persoana respectiva si sa vezi daca si ea vrea ceva cu tine

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca pot sa fac asta ..Pt ca daca sta langa mine ma pierd. Nu mai stiu ce fac. Vorba aia. "Devin impiedicata"...

| Dobrinx a răspuns:

O sa te judece multa lume sunt convins, dar astea sunt numai detalii nesemnificative :]

Mie unul, nu stiu de ce, dar imi plac cuplurile de lesbiene.

Cel mai bine, parerea mea, o abordezi direct si ii spui ca tu ca si fata simti o atractie mai mult decat de prietenie fata de ea.

Daca incerci sa ii intri pe sub piele si sa te apropii de ea, sunt sanse ca in momentul in care ii spui ca o placi ea sa se sperie. Asa ca cel mai bine, repet, parerea mea, ii spui direct intre 4 ochi, ca pur si simplu si neintentionat te-ai indragostit de ea.

Iubirea nu a fost definita niciodata ca o legatura sentimentala intre un baiat si o fata, ci intre doua suflete/inimi etc.

Iti doresc multa bafta big grin