| Coryyyyy a întrebat:

Hey, TPU. Sunt din Iasi si am 15 ani. Vreau sa merg cu trenul pana la Bucuresti. Imi trebuie neaparat un insotitor major?

9 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Nu, poti merge si singur / a. Dar eu iti recomand sa mergi cu autocarul, desi e mai obositor ca sunt mai multe ore, conditiile sunt mult mai bune. Eu fac naveta Iasi - Bucuresti aproape in fiecare saptamana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te intreaba nimeni in tren nimic

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Pai daca ii intrebi pe parinti, e de ajuns. Dar daca vrei sa-ti petreci timpul in tren, caci in tren e cam plictisotoor, eu zic sa iei un prien/a.Te pup, bay bay!

| niculita4tpu a răspuns:

Daca ai aprobarea parintilor, nu te intreaba nimeni de viata atata timp cat platesti biletul

| NumeciudatT a răspuns:

Poti merge linistit.chestia cu insotitorul e atunci cand parasesti tara.dar in tara nu-i problema

| riki10004 a răspuns:

Nu,eu merg de la 10 ani cu toate mijloacele de transport (in afara de avion) oriunde. Dar erat absolut necesar sa stie si parintii tai sau ce care te au in gijawinking.

| horroq a răspuns:

Nu-ți impune nimeni asemenea regulă. Dacă ai orientare in spațiu si nu te rătăcesti nu ai nevoie.

| EuuCinevaa a răspuns:

Nu ai nevoie. happy

| Cristea_Simona_Petruta_1987 a răspuns:

In mod normal nu ai nevoie de insotitor, dar pentru siguranta ta ar fi bine sa ai unul.