| alexcuamare123 a întrebat:

Hey TPU, vreau sa stiu ce factori influențează hormonii de creștere?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Hrana (bogata in fructe si legume proaste, carnea) - fiind vitala pentru hormoni, fiindca din ea se extrag vitaminele si mineralele care stimuleaza hormonii.

Sportul complex, care activeaza nu doar muschii din corp dar si orasele si buna dezvoltare a organele vitale (practicand unul din aceste sporturi: voleiul, handbalul, inotul, baschetul si tenisul de camp).
Sala nu activeaza decat muschii si inhiba hormonii de crestere a oaselor, fiind indicata sa o practici dupa 20 de ani, cand se incheie cresterea.

3 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Niciuna dintre variantele de mai jos facepalm. Hormonul de creștere este eliberat atunci când dormim, așa ca odihna îl ajută. Crede mă, corpul tau funcționează exact cum trebuie, daca ar exista ceva ce ar influența hormonul de creștere ar putea cauza boli precum gigantismul, sau, daca ar elibera prea puțin, nanismul.

| CassiusAlexander a răspuns:

Geneticul.

| SoareleSpuneProstii a răspuns:

E-urile