| alexcuamare123 a întrebat:

Hey TPU, vreau sa stiu unde pot găsi apa distilata

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate chiar la tine, in bucatarie. happy
Daca ai un aparat de cafea espresso, acesta functioneaza exact prin distilarea apei.
Doar trebuie sa scoti filtrul de cafea, pui apa in aparat, il pornesti, iar la iesire iti iese apa destilata.
La fel poti proceda si cu un aparat expresso de cafea care se pune pe plita sau aragaz (sau electric) si care un "cioc" prin care iese cafeaua (in cazul nostru apa destilata).winking

| Lukasssz a răspuns:

La Kaufland

| Sophieka a răspuns:

In supermarket-uri. Eu mi-am cumparat din Remarkt.

| Iote a răspuns (pentru Sophieka):

Salut! Esti din Arad? Doar acolo am intalnit ReMarkt. Transformat din vechiul Real, singurul ramas dupa ce au fost vandute catre Auchan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Atât glicerol cât și apă distilată poti găsi la farmaciile care au laborator în care prepară aceste produse.

| sweetys a răspuns:

În benzinării, în magazine de piese auto, în Carrefour, kaufland

Răspuns utilizator avertizat