| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Uneori mi se întâmplă să am palpitații, poate fi ceva grav? Cam de mica mi se întâmplă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Medicul iti spune ce ai. Poate fi o problema la inima sau poate fi o problema psihica, adica din cauza anxietatii sa se intample asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce stai asa? Mergi la medic? Ce varsta ai?

| aXy99 a răspuns:

E posibil sa ai lipsa de calciu/magneziu. Fa-ti analizele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, palpitatiile sunt cauzate de schimbarea brusca a emotiilor. Prin schimbarea brusca a emotiilor se intelege schimbarea ritmului cardiac, dar si alte efecte asupra corpului. E ceva normal sa ai palpitatii. Imi amintesc ca la 14 ani eram la meciul dintre Steaua si Ajax, iar cand Latovlevici a marcat din penalty si a calificat-o pe Steaua mai departe, de la starea aia de "suspans", am trecut la starea de "bucurie extrema". Bine-nteles, "m-a luat cu palpitatii", adica am inceput brusc sa ametesc, aproape sa cad jos big grin. Nu-ti face griji, palpitatiile pot intervenii oricand si oriunde.

| callerofthestorms a răspuns:

Slabeste.